Gençlere Çağrı

Gençlere Çağrı

Türkiye’nin Yeryüzü Hazinelerinden Biri
GENÇLERDİR

Ülkemizin Hazinesi olan biz gençler, geleceğimizin de mimari yine gençlerdir.

Kozmopolit bir yapıya sahip olan bünyesinde her ırktan her dini inançtan insan barındıran Medeniyetler Ülkesidir Türkiye. Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi “Bütün Ümidim Gençliktedir” sözünün hassasiyetiyle Böyle bir kültür mirasına biz gençler ev sahipliği yaparak Dünyaya örnek olmalıyız

Bizler, Türkiye Gençlik Konseyi Teşkilatı olarak genç kardeşlerimizin sorunlarına bir ses olmak istiyoruz. Çünkü geleceğimiz, gençliğe dayandığı gibi bizimde temelimiz gençliğe dayanmaktadır. Yeryüzü zenginliklerimizin bir tanesi de muhakkak ki Gençlerdir. Gençler Ülkemizin Kalbidir. Bu gün her platformda maalesef ki gençler arka planda kalıyor. Ama kimse gençlerin elinden tutup sahip çıkmıyor. Gençlerimizin sorunları dile getirilip çözüm için çaba harcanmıyor. Bilinçli bir gençliğin olmadığı bir toplumda sorunlar yumağıyla karşılaşmak mümkün. Bu yüzden genç kardeşlerimizi hep birlikte gençlik sorunlarımıza omuz omuz olmaya davet ediyoruz. Türkiye Gençlik Konseyinin Kapısı Bilinçli Gençlik olmaya aday, ülkesine her manada katkıda bulunmak isteyen herkese açıktır.

Genç Esnaflar. Genç Mühendisler, Genç Bürokratlar, Genç Milletvekilleri olmalı ki geleceğimizin temelleri sağlam ve güçlü olsun.

Türkiye Gençlik Konseyi olarak biz tüm gençliğin sorunlarına çözüm bulmak için dillendirmeye hazırız. Biz “Sorun varsa çözüm de var” diyoruz. Birlik ve beraberlikle her türlü sorunlarımızı isteklerimizi ve sosyal sorumluluk projelerimizi hayata geçirmek için tüm genç kardeşlerimizi her zaman bekliyoruz.

       Kasım BAĞDU

     Makine Mühendisi

Türkiye Gençlik Konseyi Genel Başkanı