Genel Başkan

Genel Başkanımız
Kasım BAĞDU

Makine Mühendisi ve aynı zamanda Genç Girişimci olan Kasım BAĞDU, 07 Şubat 1990 tarihinde Batmanın’ın Merkeze bağlı Binatlı Köyü’nde dünyaya geldi.

İlkokul ve ortaokulu burada tamamlayarak, lise öğrenimine İstanbul Ahmet Buhan Lisesinde ve daha sonra Batman Lisesinde devam etti.

İskenderun Tenik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünü 2011 yılında kazandı ve bu üniversiteden 2015 yılında mezun oldu. Yüksek Lisansını da halen aynı üniversitede yine Makine üzerine yapmaktadır. 2014-2016 eğitim öğretim yılında okuduğu Üniversitede Öğrenci Konsey Başkanlığı görevini yaptı. Liderlik ruhunu ilk çocukluğundan beri içinde barındıran Kasım BAĞDU çevresi ve arkadaşları tarafından oldukça sevilen bir yapıya sahip olduğundan ilkokul ve lise yıllarında sürekli gençlerin temsilcisi olmuştur. Yine lise yıllarında il temsilcisi olarak gençleri temsil etmiştir. 2010 Yılında STK hayatına ilk adımı Türkiye Gençlik Konseyi Platformu Kurucu Üyesi olarak atmıştır. 2011 yılında Hatay İl Başkanlığı kurucu Başkanı olarak TGK çalışmasına devam ederek yaptığı başarılı çalışmalar sayesinde dikkatleri üzerine çekerek 2016 yılında Genel Başkan Yrd. Görevine getirlmiştir. 07.08.2018 tarihinde Türkiye Gençlik Konseyi MKYK tarafından alınan karar ile Yapılan Olağan Kongrede oy birliği İle Genel Başkan Görevine Gelmiştir. Ve halen Türkiye Gençlik Konseyin Genel Başkanlık Görevini yürütmektedir. Makine Mühendisi olan Kasım BAĞDU, doğalgaz ve mekanik projelerinde üzerine mesleğini halen icra etmektedir.

Ailesi

Kasım Bağdu 07.02.1990 Yılında dedesinin sene-i devriyesinde düyaya geldiği için babası ve dedesinin sevenleri tarafından dedesinin adını almıştır. Dedesi olan Şeyh Kasım BAĞDU Türkiyenin 7 bölgesinden Sevilen bir kaanat Önderiydi. Zilan Aşireti olarak bilinen ve insanlar tarafından oldukça sevilen, saygı duyulan köklü bir aileye mensuptur. Ailesi çok sayıda öğretim üyesi, şair, yazar ve bürokrat yetiştirmiştir. Avukat amcası olan Abdulkerim Zilan 2 Dönem Bağımsız Milletvekili ve yine Siyasal Bilgiler fakültesi Mezunu Amcası Şahabettin Bağdu Batman Belediye Başkanlığı görevini yaptı. Emekli ve Alim olan olan babası olan babası Fethullah Bağdu ailenin arasında oldukça sevilen bir kişiliğe sahiptir. 7 çocuğu olan baba çocuklarının eğitimlerini çok önemsemiştir. Ve tüm cocuklarını okuması için çaba göstermiş ve halen göstermektedir.

Zilan Aşitetin büyüğü olan babası batmanda ikamet etmektedir.